Powered by Smartsupp

VINAŘSKÉ PODNIKY

 

   

100dola

Salon vín

 

100dola

 

V nadzemních prostorách Chateau Valtice se nachází vinotéka, kde lze zakoupit vína jak z Chateau Valtice, tak i z Vinařství Kovacs. Vinotéce dominuje kládový vinný lis z roku 1803. Chrám s rotundou je napojen na historický Křížový sklep i na nové degustační prostory vinného sklepa.

PO - ČT | 10:00 – 18:00
PÁ - SO | 10:00 – 19:00
NE: | 9:30 – 15:00

 

Posezení u cimbálu
Vždy 19:30 - 23:30 (SO - duben až červen, PÁ+SO – červenec a srpen, SO – září až listopad)

 

Prohlídky a degustace

Malý prohlídkový okruh zahrnuje Křížový sklep, chrám vína s rotundou a moravský sklep, 5 vzorků vína, cena programu: 260 Kč/osoba, bez degustace: 90 Kč/osoba

 

Velký prohlídkový okruh zahrnuje Křížový sklep, katedrálu vín s vyhlídkou, chrám vína s rotundou a moravský sklep, 5 vzorků vína, cena programu: 360 Kč/osoba, bez degustace: 190 Kč/osoba

 

Salon vín

 

Salon vín - národní soutěž vín ČR je finální soutěží systému Národní soutěže vín. V rámci soutěže je každý rok vybráno nejlepší víno s titulem "Šampion", dále "Vítězové kategorií" a "Nejlepší kolekce". Na vlastní soutěž navazuje celoročně otevřený veřejný degustační Salon vín - expozice nejlepších sta vín, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích. V expozici Salonu vín naleznete aktuálně zastoupeno 54 vinařství z Moravy i Čech, od malých vinařů, přes střední vinařství až po větší firmy. U každého vinařství si můžete zobrazit jeho krátký profil a kontaktní údaje a otevřít odkaz na jeho vína oceněná zlatou medailí Salonu vín ČR.

 

Možnosti degustací:

A – Volná degustace – cena 649 Kč, 120 minut

B – Degustace „By The Glass" – kredit 150 Kč (až 16 vín)

C – Řízená degustace (jen pro skupiny) | C1 5 vzorků 250 Kč |  C2 10 vzorků 450 Kč

 

ÚT – ČT | 09:30 – 17:00
PÁ – SO | 10:30 – 18:00
NE | 10:30 – 17:00 (červenec – září)

   

VINAŘSKÁ POHOTOVOST

Villa Daniela – Venkovské sídlo milovníků vína

 

VINAŘSKÁ POHOTOVOST

 

Vinařská pohotovost se nachází v areálu vinařství CHÂTEAU VALTICE. Návštěvníci Vinařské pohotovosti si mohou zakoupit sudová vína, vybraná lahvová vína, čerstvé sýry a v sezóně čerstvý burčák. Při přívětivém počasí si zde o prázdninách můžete cca od 16:00 vychutnat k vínu také grilované speciality.

 

PO - SO | 8:00 - 20:00
NE |  08:00 - 18:00

 

Villa Daniela – Venkovské sídlo milovníků vína

 

Villa Daniela si zakládá na osobním přístupu a jejich práce podpořená láskou k řemeslu dává vzniknout vínům s nezaměnitelným charakterem. Tento podnik rozhodně stojí za návštěvu, jen tak si totiž užijete pohodu a zážitek z dnes již netypického klidu uprostřed vinic jižní Moravy. V letních měsících je otevřena i restaurace Mezi vinicemi, která si zakládá na lokálních domácích surovinách od místních výrobců a menších farmářů. Jsou zde pravidelně pořádané jak řízené, tak i neřízené degustace.

Otevírací doba dle rezervací na +420 774 111 776 

   

VINAŘSTVÍ CIBULKA

Sedlecká vína

VINAŘSTVÍ CIBULKA

 

Veškerá produkce vína je od počátku v režimu organického hospodářství. Vína se vyznačují šetrným zpracováním, minimálními zásahy do přirozených procesů kvašení i následného zrání vína.  Celková rozloha plodících vinohradů je 16 ha. Vinařství Cibulka provozuje také vinotéku na náměstí v Mikulově, ale můžete je navštívit i v absolutním klidu na neskutečně romantickém a magickém místě – letohrádku Portz Insel v Mikulově na takzvaném Tichém ostrově, obklopeném Novým rybníkem! Na hlavní cyklostezce mezi Mikulovem a Valticemi najdete tuto zapomenutou perlu Ditrichštejnského panství, kde se nachází i Bistro Portz Insel.

 

Cena degustací v Ditrichštejnském panství se pohybuje od 115,-/os. za základní prohlídky po 1100,-/os. za prohlídku včetně studeného rautu

 

ÚT – NE |  11:00 – 20:00 (červen – srpen, květen a září otevřeno jen o víkendech)
PO - PÁ |  07:30 - 15:30 (Vinařství Cibulka, Mikulov)

 

Sedlecká vína

 

Stánek je oblíbeným cílem turistů, kteří navštěvují obec Sedlec a projíždí místní vinařské cyklostezky. Máte jedinečnou možnost posedět v útulném prostředí, ochutnávat z více než třiceti druhů přívlastkových vín a užívat si poetiku místního prostředí přímo u rybníku Nesyt. Degustovat můžete od 0,05l až po celou lahev jakéhokoliv druhu vína. Zároveň je pro Vás připraveno hřiště na petanque a pro nejmenší i dětské hřiště. Je zde také nově vybudovaný prostor, kde můžete ochutnávat grilovaná masa a místní speciality.
V Sedleci disponují nejen tímto stánkem, ale také celým vinařstvím, které nabízí prohlídky výrobního sklepa s degustací.

 

Provoz degustačního stánku:
PÁ – NE | 10:00 – 18:00 (květen, červen, září)
PO – NE | 10:00 – 18:00 (červenec, srpen)

   

AMONIT Vinařství Lednice (Annovino)

Valtické podzemí

AMONIT Vinařství Lednice (Annovino)

 

Při prohlídce vinařství nahlédnete takříkajíc pod pokličku a zjistíte mnoho zajímavého o procesu výroby od samého začátku (od vyzrálých hroznů) až po hotové víno. Podíváte se do lisovny, do kvasné místnosti i “ležáckého sklepa”. Uvidíte filtrování, lahvování i etiketování.

 

V sezoně v areálu funguje Vinařské BISTRO. Pokud jste ale větší skupina, doporučujeme si objednat občerstvení na míru předem! Pro děti je připravena trampolína, pingpongový stůl, dětský koutek, ohniště… a hlavně přístav na Zámecké Dyji! Můžete si tak půjčit loďky a sjet si tuto „Moravskou Amazonku”. Zpátky dojedete na koloběžkách.

 

PO – ČT | 9:30 – 18:00
PÁ  | 09:30 – 20:00
SO  |  10:00 - 21:00
NE  |  10:00 – 16:00

 

Valtické podzemí

 

Valtické Podzemí je unikátní labyrint obnovených částí historických vinných sklepů vzájemně propojených v celkové délce 900 m. Jedná se o 13 sklepů, prostorných i diskrétnějších. Podzemí je celoročně zpřístupněno. Většina částí je v hloubce 6 - 12 metrů. Do VP se k pohodlnému posezení u vína vejde více jak 220 spokojených návštěvníků.
V pátek a v sobotu jsou možné degustace a prohlídky Podzemí pouze do 17:00 hodin. Od 18:00 probíhají hudební večery, na které je nutná rezervace.

 

Prohlídka sklepů Valtického Podzemí bez výkladu:

Prohlídkové vstupné pro rok 2024: 50,- Kč/osoba (Při nákupu vína nad 100,- Kč bude vstupné vráceno)

   

RODINNÉ VINAŘSTVÍ VICAN – FARMA PÁLAVA

PROSTĚ SKLEP

RODINNÉ VINAŘSTVÍ VICAN – FARMA PÁLAVA

 

Farma Pálava nabízí mnohem víc než jen víno. Nachází se v ní dětské hřiště, houpačky a pískoviště, oslík Romeo, lama Leonard, dostatek stojanů pro kola i parkovací stání. Také nezměrné množství sýrů různého druhu, džemy a především dechberoucí výhled na Pálavu. Je možné spojit degustaci vinaře s degustací výrobků se zajímavou a vzdělávací přednášku o farmě, ale i o výrobě jednotlivých sýrů.

 

V sezóně (duben - říjen) lze s dobrotami posedět. Mimo sezónu (listopad - březen) můžete pouze nakoupit víno a dobroty s sebou.

 

PO – NE | 09:00 – 17:00

PROSTĚ SKLEP

 

Navštivte Prostě SKLEP, vinný sklep s barevnou letní terasou a výhledem na Svatý Kopeček. Místo s jedinečnou atmosférou kousek od centra Mikulova, přitom nabízející klid od ruchu města, které se zaměřuje na malé a méně známá vinařství. Vychutnejte si výjimečná vína, ochutnejte vlastní originální vinné koktejly a domácí limonády. Zažijte pravidelné řízené degustace se someliérkou, nebo některým z vinařů.

 

PO - ČT NA OBJEDNÁNÍ

PÁ | 15:00 - 22:00

SO | 11:00 - 22:00
NE | 11:00 - 18:00

 

Residence Barrique

 

Residence Barrique s.r.o.

IČ: 18032320

Petra Bezruče 720, 691 42 Valtice

Copyright 2024 RESIDENCE BARRIQUE - hotel Valtice, apartmány Valtice | WEB BY GOLDEN ORANGE S.R.O.