Powered by Smartsupp
 

Zámek Valtice

Zámek Valtice je nádherný barokní palác nacházející se v Lednicko-valtickém areálu, nedaleko rakouských hranic. Své současné podobě se zámek dočkal v 17. a 18. století díky rodu Lichtenštejnů, kteří zde měli své letní sídlo. Zámek je známý svou architektonickou krásou, rozsáhlými zahradami a bohatou historii spojenou s významnými událostmi. Navštívit jej můžete jak prohlídkou interiérů, tak procházkou po okolních zahradách a parku. Valtice jsou také součástí UNESCO památkového areálu, což svědčí o jeho kulturním a historickém významu. Pro milovníky historie, architektury a vinařství je návštěva zámku Valtice nezapomenutelným zážitkem.

 

 Otevírací doba

Období Dny Hodiny
28.3. - 30.4. Út - ne 10 - 16
1.4. Po 10 - 16
1.5. - 30.9. Po - ne 9 - 17
1.10. - 31.10. Út - ne 9 - 16
1.11. - 10.11. Út - ne 10 - 14

 

www.zamek-valtice.cz

Národní zemědělské muzeum Valtice

Zemědělské muzeum ve Valticích je fascinujícím místem, které pronáší pohled do historie a vývoje zemědělství Českých zemích. Expozice muzea se zaměřuje na různé aspekty zemědělské činnosti, od tradičních technik a nástrojů až po moderní inovace. Návštěvníci zde mohou objevit nohaté dědictví venkovského života a porozumět jeho významu pro kulturní i ekonomický rozvoj regionu. Muzeum je skvělým místem pro rodiny i jednotlivce, kteří se zajímají o historii a vývoj zemědělství. 

 

www.nzm.cz

 
 

Státní zámek Lednice

Zámek Lednice je jedním z nejvýznamnějších historických sídel v České republice. Zámek prošel několika rozsáhlými přestavbami a úpravami. Je obklopen zámeckým parkem v anglickém stylu. Jeho interiéry jsou bohatě zdobené uměleckými díly, nábytkem a sbírkami, které dokumentují historii a život šlechty. Pro návštěvníky je otevřena řada místností včetně reprezentačních sálů. Okolní park dodává zámku jedinečnou atmosféru a láká k prozkoumání v každou roční dobu.

 

www.zamek-lednice.com

Janův Hrad

Janův Hrad v Lednici je impozantní romantická stavba ležící v srdci rozsáhlého parku Lednicko-valtického areálu. Své jméno získal podle legendy o rytíři Janovi, který prý zde žil. Jeho malebná silueta a atmosféra přitahují návštěvníky z celého světa, kteří si rádi prohlédnou tento architektonický skvost a prožijí kouzlo minulých dob.

 

www.januv-hrad.cz

 
 

Lednický minaret

Lednický minaret je exotická věž nacházející se sv zámeckém parku v Lednici. Byl postaven v 19. století jako součást rozsáhlého projektu vévody Jana I. z Lichtenštejna. Svojí orientální architekturou představuje unikátní památku a symbol romantického stylu, kterým byla dobová architektura ovlivněna. Návštěva Lednického minaretu je nezapomenutelným zážitkem, který láká milovníky historie.

 

www.zamek-lednice.com

Tři Grácie

Tři Grácie v Lednici jsou jedním z nejznámějších sochařských děl v Lednicko-valtickém areálu. Tyto elegantní sochy zobrazující tři ženské postavy symbolizují krásu, lásku a harmonii. Jejich původ sahá do 18. století a dodávají okolnímu prostředí nádech klidu.

 

 
 

Hraniční zámek

Klasicistní zámek v Lednicko-valtickém areálu. Budova zámku je situována na západním břehu Hlohoveckého rybníka, přímo na hranici katastrálních území obcí Hlohovec a Lednice. Stavbu si nechal zhotovit Jan I. Josef z Lichtenštejnska, dnes je zámek v soukromých rukou a částečně zrekonstruován. Navštívení tohoto zámku nabízí fascinující pohled do minulosti.

 

Kolonáda na Rajstně

Kolonáda na Rajstně ve Valticích je architektonickým skvostem, který zve návštěvníky k odpočinku a relaxaci v nádherném prostředí. Byla postavena v 19. století a láká svým půvabem a historickým šarmem. Nachází se v blízkosti zámku a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu a vinice.

 

 Otevírací doba

Období Dny Hodiny
28.3. - 1.4 Po, čt, pá, so, ne 10 - 17
2.4. - 30.4. Pá - ne 10 - 17
1.5. - 30.6. Po - ne 10 - 17
1.7. - 31.8. Pá - ne 10 - 18
1.9. - 30.9. Pá - ne 10 - 17

 

www.zamek-valtice.cz

 
 

Rybniční zámeček

Rybniční zámeček v Lednici je lovecká rezidence postavená v romantickém stylu. Nachází se v bezprostřední blízkosti Lednických rybníků a je součástí Lednicko-valtického areálu. Zámeček sloužil jako lovecká základna pro majitele zámku a hosty, kteří sem přicházeli relaxovat a lovit. Jeho idylická poloha a architektura lákají návštěvníky k procházkám a odpočinku v okolní přírodě.

 

rzamecek.mendelu.cz

Dianin chrám Rendez-vous

Tento chrám je romantická stavba inspirovaná antickou architekturou a nachází se v Bořím lese mezi Valticemi a Poštornou. Chrám byl postaven v 19. století a sloužil jako lovecký zámeček. Dianin chrám dodává parku zvláštní atmosféru a láká návštěvníky k procházkám a odpočinku.

 

www.zamek-valtice.cz

 
 

Apollonův chrám

Chrám je jednou z drobných staveb v Lednicko-valtickém areálu a je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Chrám se nachází na návrší na břehu Mlýnského rybníka. Byl postaven v 19.století a je zasvěcen řeckému bohu Apollónovi. Jeho sloupy a detaily evokují dobu starověkého Řecka. Je oblíbeným místem pro procházky a rexalaci a zároveň láká k prozkoumání jeho historie a krásy.

 

www.chram-apollo.cz

Zámek Mikulov

Zámek Mikulov je jednou z nejvýznamnějších historických památek na jihu Moravy. Jeho původ sahá až do středověku. Nachází se na kopci nad městem Mikulov a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a vinice. Interiéry zámku jsou bohatě zdobené a přístupné pro veřejnost. Zámek je také centrem mnoha kulturních a společenských událostí, včetně koncertů, festivalů a výstav. Pro turisty je návštěva zámku zážitkem plným historie, kultury a krásného okolí.

 

www.mikulov.cz

 
 

Svatý Kopeček

Svatý Kopeček je významný poutní areál v Mikulově, nacházející se na kopci nedaleko centra města. Je známý zejména díky potní bazilice Navštívení Panny Marie, která je dominantou areálu. Pro poutníky i turisty představuje Svatý Kopeček významné místo duchovního odpočinku a obdivu krásy sakrální architektury. Z vrcholu kopce se také naskýtají krásné výhledy na město Mikulov a okolí, což činí z tohoto místa oblíbenou turistickou destinaci.

 

www.mikulov.cz

Dietrichsteinská hrobka v Mikulově

Tato hrobka je významnou historickou památkou. Postavena byla ve 20. letech 17. století pro rod Dietrichsteinů, významnou šlechtickou rodinu působící v Rakousku a na Moravě. Tato hrobka je považována za jedno s nejvýznamnějších děl raně barokního stavebnictví v Českých zemích. Její architektonická krása přitahuje mnoho návštěvníků z celého světa. Uvnitř hrobky jsou umístěny náhrobky a sarkofágy členů rodu Dietrichsteinů, což dodává prostoru zvláštní atmosféru. Návštěva hrobky je fascinující pohled do minulosti a důležitosti této šlechtické rodiny.

 

www.mikulov.cz

 

Residence Barrique

 

Residence Barrique s.r.o.

IČ: 18032320

Petra Bezruče 720, 691 42 Valtice

Copyright 2024 RESIDENCE BARRIQUE - hotel Valtice, apartmány Valtice | WEB BY GOLDEN ORANGE S.R.O.